بوم یاب
بوم یاب
رفیق

همه جای ایران دوست و رفیق داشته باشید

داشتن دوست و رفیق در سراسر ایران

چرا باید با افرادی که صدها کیلومتر دورتراز ما زندگی می کند دوست بشیم ؟ چرا باید دوستی های بلند مدت باهشون داشته باشیم؟

افرادی که خارج از کشور تحصیل کردند اهمیت این موضوع رو بیشتر درک می کنند.

به دلایل داشتن دوست در سرتاسر ایران  شما را به یک فرد بسیار جذاب تر تبدیل می کند

زبان های جدیدی یاد می گیرید
یکی از مهم ترین مزایای داشتن دوست در سراسر ایران، به وجود آمدن فرصتی برای اشتراک گذاری زبان مادریتان است. حتی اگر در حال حاضر سعی در یادگیری زبان دوست جدیدتان را ندارید، بدون داشتن این تصمیم، باعث می شوید که تکیه کلام هایی از زبانشان را بیاموزید – خواه یک عبارت ساده باشد که آنها برای احوال پرسی با مادرشان از طریق تلفن استفاده می کنند. برخی از کلمات ممکن است به ظاهر ناخوشایند و بی فایده باشند، اما در حال ایجاد یک بانک حافظه از عباراتی هستید که به شما در صورت گم شدن در یک شهر ناشناخته به شما کمک می کند.

 فکرتان باز تر می شود

در یک مطالعه مشخص شد که دانشجویان دارای دوستان بین المللی در یک دانشگاه آمریکایی دارای نمرات بالاتری در ذهن آگاهی و نمرات پایین تری در درک فرهنگی هستند. این دانشگاه که در اصل معروف به تفرقه نژادی است، به دانشجویانش برای ایجاد دوستی بین المللی از طریق تحصیل در خارج از کشور معروف است. اگر این چیزی است که می توان در سطح خرد به دست آورد، تمام موانع فرهنگی را می توانیم از بین ببریم، تصور کنید بتوانیم این مقیاس را در سراسر جهان افزایش دهیم. بنابراین با برقراری دوستی های از خارج از ایران، به ((شهروند کل ایران)) تبدیل خواهید شد.

 

از دوستی های عمیق تر و با ارزش تر لذت خواهید برد
وقتی که از از دست دادن کسی که دور از شما زندگی می کند ناراحت می شوید، به راحتی مسخره می شوید زیرا اطرافیان می گویند، “خوب، فاصله ها باعث می شود قلب قوی تر شود”، اما این جمله در همه جا صدق نمی کند. ارتباط با دوستان شهرهای دیگه در بعضی مواقع چالش برانگیز خواهد بود، اما مطمئناً باعث می شود برای زمانی که در کنار هم هستید بیشتر ارزش قائل شوید. برخلاف تصور عامه، مقاله هایی توسط مجله ارتباطات در سال 2015 منتشر شد، که نشان می داد که روابط راه دور می تواند حس صمیمیت بیشتر بین زوجین را ترغیب کند – و هیچ دلیلی وجود ندارد که صمیمت نتواند برای رفقای مسافت طولانی نیز وجود داشته باشد.

همیشه و در همه جا مکانی برای خوابیدن دارید.
اکنون که می دانیم دوست های شهرهای دیگه برای پیشرفت شخصی شما مفید است، می توانیم در مورد مزایای داشتن دوستانی که در شهرها و وستاهای جذاب ایران زندگی می کنند صحبت کنیم.
از آنجا که هزینه ی هتل ها اغلب یکی از بزرگترین هزینه هایی هستند که در برنامه های تعطیلات تاثیر گذارند، اگر همیشه در هر جای ایران جایی باشد که بتوانید بروید، جالب نیست؟ احتمالاً لازم است فقط با کسی دوست شوید و به این ترتیب می توانید به شهر آنها سفر کنید، بنابراین این روش هنوز هم یک انگیزه ی عالی برای ایجاد دوستی های جدید است. در این روش، گشودن آغوشتان به افراد جدید باعث می شود بتوانید مکانهای جدیدی را ببینید و تجربیات جدیدی داشته باشید.

باعث می شود که تجربیات اصیل تری داشته باشید (و دچار تله های توریستی نشوید)
یک بشقاب غذای محلی مازندران، در خانه دوستتان در آمل طعم واقعیت را می دهد. با دوست اهل قشم در یک کلاس قایق سواری در خلیج فارس شرکت کنید. یک مراسم چای خوری واقعی را با دوست خوزستانی تجربه کنید. اینگونه باعث می شوید که دچار تله های توریستی نشوید و مانند محلی ها زندگی کنید. دوستان شما می توانند نکات و تجربه های محلی اصیل را به شما ارائه دهند که در رستوران ها نمی توانید تجربه کنید و هیچ زمانی کوچه پس کوچه های زیبای آن شهر را نمیتوانید تجربه کنید.
در دنیای تجاری ما، پیدا کردن راه های معتبر و اصیل و بومی برای سفر می تواند یک چالش باشد اما داشتن دوستانی در سراسر ایران زمینه ای برای کشف واقعیت های زندگی محلی در شهرشان را فراهم می کند. آغوشتان را به روی افراد جدید باز کنید و مطمئن باشید که این کار تجربیات جدید و شگفت انگیزی به دنبال خواهد داشت.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *